Historie

Vznik skupiny The Neunikneš se datuje na rok 1989. Kapela se původně jmenovala OSM a po dvou letech se přejmenovala na Chemickou rekreaci. Zakladatele byli Nemo(bicí), Hraboš(zpěv,kytara), Kliman (kytara) a Krakovski (zpěv). Samotný název The neunikneš vznikl v roce 1992 po příchodu (geniálního) basáka Pecky z Jolany lidožrout. Nato do kapely přichází Kozel z (country spolku) podpořit druhý zpěv. Po odchodu Hraboše přijala kapela zpěvačku Lucii (největší omyl, ženská v kapele dělá bordel). A zase změna – odchází Lucie a nastupuje Hrbek jako druhý zpěv (ex Těhotná výčepní). Po všech těchto změnách a několika odehraných koncertech konečně nahráváme první demo (Prázdnota, 15 kousků). Nahráno bylo v legendárním klubu Cihelna s pomocí Herberta a Fr.bači(1996). Pak dochází k rozpadu kapely a přerušení hraní na několik roků. Když už v to nikdo nedoufal, The Neunikneš se v roce 2002 dává znovu dokupy a začíná její novodobá historie. Kapela posiluje – odchází Kozel (hrát zase country) a přichází ztracený syn Hraboš. Posilujeme dále a přichází druhý kytarista Koloušek(Trouble gang). Nato odehráváme několik koncertů a natáčíme druhé demo s názvem Čas je čas (12 kousků). Po natočení tohoto dema střídá Kolouška Houmer (Trouble gang) a přichází 1. trombonista z Janáčkové filharmonie Marcelinno (Trouble gang).

Zlom přišel na začátku roku 2009, kdy kapelu opouští Nemo. Kapela byla bez bubeníka, takže žádná hrůza, i když velká škoda. Do kapely se probojoval na pozici bubeníka David. Po několika zkouškách však odchází do zaslouženého důchodu basák Pecold a zpěvák Hrbek….punkový život sledují už jen z ústraní (z hospody a z traktoru).

Na místo basáka nastoupil Ondřej, starý ostravský harcovník. Hraboš se rozhodl táhnout zpěv sám. Po několika měsících trápení se vše dalo slušně do kupy a kapela nahrála první song v nynější podobě “Ty nemáš den”.

Prošli jsme docela solidní transformací a doufáme, že to tak vydrží. Zkoušení šlape skvěle, pracujeme na novém materiálu, do toho nějaké koncerty…

The Neunikneš hrají ve složení:

David (bicí), Hraboš (zpěv), Ondra (basa), Kliman (kytara), Houmer (kytara), Marcello (trombon).

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide