Historie

Vznik skupiny The Neunikneš se datuje na rok 1989. Kapela se původně jmenovala OSM a po dvou letech se přejmenovala na Chemickou rekreaci. Zakladatele byli Nemo (bicí), Hraboš (zpěv,kytara), Kliman (kytara) a Krakovski (zpěv). Samotný název The Neunikneš vznikl v roce 1992 po příchodu (geniálního) basáka Pecky z Jolany lidožrout. V kapele se poté střídají různí lidé na postu zpěváka – Kozel, Lucie, Hrbek jako druhý zpěv…Po všech těchto změnách a několika odehraných koncertech konečně nahráváme první demo (Prázdnota, 15 kousků). Nahráno bylo v legendárním klubu Cihelna v roce 1996. Pak dochází k rozpadu kapely a přerušení hraní na několik roků. Když už v to nikdo nedoufal, The Neunikneš se v roce 2002 dává znovu dokupy a začíná její novodobá historie. Za mikrofon přichází ztracený syn Hraboš a také druhý kytarista Koloušek (Trouble Gang). Nato odehráváme několik koncertů a natáčíme druhé demo s názvem Čas je čas (12 kousků). Po natočení tohoto dema střídá Kolouška Houmer (Trouble Gang) a přichází 1. trombonista z Janáčkové filharmonie Marcelinno (Trouble Gang).

Zlom přišel na začátku roku 2009, kdy kapelu opouští Nemo. Kapela byla bez bubeníka, takže žádná hrůza, i když velká škoda. Do kapely se probojoval na pozici bubeníka David. Po několika zkouškách však odchází do zaslouženého důchodu basák Pecold a zpěvák Hrbek….punkový život sledují už jen z ústraní (z hospody a z traktoru).

Na místo basáka nastoupil Ondřej, starý ostravský harcovník. Hraboš se rozhodl táhnout zpěv sám. Po několika měsících se vše dalo slušně do kupy a kapela nahrála první song v nynější podobě “Ty nemáš den”, dává dohromady v novém složení zcela nový materiál který vychází na desce Konfrontace (2015).
Přichází nová éra kapely – koncertujem více a na jiných místech než předtím, začínáme hodně jezdit do Polska, kde si nás docela oblíbili, hrajem na nejrůznějších akcích od velkých klubových koncertů s kapelama jako Vibrators či Total Chaos až po angažované akce typu Zachraňte domy – Bedřiška nebo AntiColours, občas si dáme v létě nějaký menší festival. Pravidelně pořádáme koncerty, zveme kapely (hodně z Polska – Ga-Ga Zielone Zabki, Mass Milicja, Psy Wojny atd.).

Koncem roku 2017 oznamuje bubeník David odchod z důvodu stěhování se do Čech. Vyhlašujem vtipný konkurs na nového bicmena, kterým úspěšně prošel náš starý známý a Ondřejův bývalý spoluhráč Tomáš (Drak), bývalý bubeník formací jako Pomleté Kosti, Ziggie, Bez obsahu nebo Sultan Soliman.

V covidovém létě 2020 se k nám připojil s druhou kytarou Detlef – známá to postavička mj. ze slezských Howlong a přinesl nám trochu svěžího d-beat větru. V této sestavě pak vznikají nové songy na desku, která byla natočena v ostravském studiu Mroš za zvukové režie Dejva Straky a producentského dohledu Bilose ze známých Malignant Tumour. Velkolepý křest potom proběhl 13. ledna 2023 v ostravském Rock Hillu.

The Neunikneš nyní hrají ve složení:

Drak (bicí), Hraboš (zpěv), Ondra (basa), Kliman (kytara),  Marcello (trombon).

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide
The Neunikneš